חיפוש
  • ברוס רפופורט

היתרונות להשקעה באמצעות גוף מוסדי

תכנון פיננסי ובניית אסטרטגיה פיננסית ארוכת טווח בנויה על מיקסום ההסתברות להגיע ליעדים הפיננסים של משק הבית בטווח הארוך. בבניית אסטרטגיה ארוכת טווח אין מטרה לחפש הזדמנויות השקעה נקודתיות וקצרות מועד – אלא לבנות תיק נכסים אשר יניב את התשואה היעילה ביותר מבחינת רמות הסיכון שהיא כרוכה בה, בהתאם להיסטוריה הידועה של אפיקי ההשקעה לאחר ניתוח נתונים שנאספו משך עשרות שנים. מטרת בניית האסטרטגיה הנה להקטין את הסיכון על התיק הפיננסי של משק הבית. הסטטיסטיקה מראה כי ניתן להגיע למטרה זו רק על ידי הצמדות לאסטרטגיה לאורך שנים ארוכות. הזדמנות להשקעה נקודתית למעשה מעלה את הסיכון של התיק ולכן פוגעת במטרה של האסטרטגיה ארוכת הטווח.


ניהול השקעות ארוך טווח ניתן למצוא בתיקי ההשקעות של גופים מוסדיים בתחום הפנסיוני (קופות גמל, קרנות פנסיה וביטוחי הקצבה בחברות הביטוח). אופי הכספים המנוהלים בגופים המנהלים כספים פנסיוניים מאפשרים לוועדות השקעה ולמנהלי ההשקעות לבחון השקעות לתקופות ארוכות מאוד. בנוסף הנזילות הגבוהה בגופים אלו מאפשרת בתקופת משבר לחפש הזדמנויות להשקעות מעניינות עם סיכון נמוך יחסית, כאשר גופים המנהלים השקעות לטווח קצר או בינוני (קרנות נאמנות למשל) נאלצים במשברים למכור במחירי רצפה בשל בקשות רבות של המשקיעים הקטנים למכור בכל מחיר.


לשמחתי ניתן בעשור האחרון לנהל את התיק הפיננסי של משק הבית בשוק ההון באמצעות כלים אשר מושתתים על הפלטפורמה של הגופים המוסדיים – דבר המאפשר בין היתר תשואות יעילות בטווח הארוך תוך הקטנת רמת הסיכון של תיק הנכסים של משק הבית.

5 צפיות0 תגובות